تأثیر عمیق ویروس کرونا روی نحوه‌ی استفاده‌ی کاربران از اینترنت

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

شیوع ویروس کرونا روی جنبه‌های گوناگون زندگی مردم تأثیر داشته است و از همه مهم‌تر می‌توان به تأثیر آن روی نحوه‌ی استفاده از اینترنت اشاره کرد.

ویروس کرونا امروز به پدیده‌ای جهانی با تأثیری عمیق بر زندگی مردم در سرتاسر کره‌ی خاکی تبدیل شده است. همه‌گیری مرگ‌باری که ماه‌‌های گذشته از سال ۲۰۲۰ را به ماه‌هایی پر از نگرانی برای همه تبدیل کرد. تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و بیش از ۹۵ هزار نفر نیز جان خود را به‌خاطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده‌اند. کشورهای سرتاسر جهان، انواع سیاست‌های پیشگیرانه از بستن مرزها تا تعطیلی کسب‌وکارهای خطرساز را به‌کار گرفته‌اند تا هرچه بیشتر از شیوع ویروس جلوگیری کنند. در اثر پیاده‌سازی همین سیاست‌ها، امروز مردم بیش از همیشه به دستگاه‌های هوشمند متصل به اینترنت خود وابسته شده‌اند.

دوران بحران، تأثیر زیادی روی نحوه‌ی زندگی مردم دارد. بحران‌ها از هر نوعی که باشند، الگوی مصرف، خرید و دیگر رفتارهای مردم را تغییر می‌دهند. به‌علاوه، در دنیای امروز نیاز به دریافت سریع و مداوم اخبار، روی نحوه‌ی استفاده‌ی ما از اینترنت و دیگر منابع هم تأثیر داشته است. تحلیل جدیدی که توسط نیویورک تایمز و با همکاری SimilarWeb و Apptopia انجام شد، نشان می‌دهد که کووید ۱۹، نحوه‌ی کار کردن و بازی کردن و برقراری ارتباط مردم را تغییر می‌دهد.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، اپلیکیشن‌های ویدئوکنفرانس و پیام‌رسانی، افزایش شدیدی در تعداد کاربران تجربه کرده‌اند. چنین جهشی باعث شد تا سرویس‌های نه‌چندان مشهور همچون Houseparty و Nextdoor و Google Duo هم با افزایش کاربر به‌میزان قابل‌توجه روبه‌رو شوند. افزایشی که با هیچ‌گونه کمپین بازاریابی در این حجم ممکن نمی‌شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خط ویژه