طراحی و پیاده‌سازی سیستم های حفاظتی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

راهکارهای حفاظتی و نظارتی

بزرگ ترین راهکارهای دوربین مدار بسته در حفظ و کنترل امنیت اماکن است. اما با گسترش کیفیت و تکنولوژی این سامانه ها، دامنه استفاده آن ها گسترش فراوانی داشته است وکاربرد های آن به سامانه های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر می رود. راهکارهایی از قبیل راهکارهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس.

 • جلوگیری از ارتکاب جرایم:
  راهکارهای دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی. استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. بطور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد.
  آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها ۵۱ درصد از تعداد جرایم کاسته شده است. در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم ۲۳% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار ۷% بوده است.
 • راهکارهای صنعتی
  برخی از فرایندهای صنعتی تحت شرایط خطرناک و دشوار عملیاتی انجام می گیرند. از جمله این فرایند ها می توان به صنایع شیمیایی و راکتورهای هسته ای اشاره کرد. بدیهی است که نظارت روند این فرایندها به صورت مستقیم امکان پذیر نیست و خطر مالی یا جانی دارد. در این جاست که دوربین مداربسته به کمک ما می آید.
  در کارخانجات صنعتی نیز از دوربین های مداربسته در محل ها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک،دشوار یا حتی غیر ممکن است نیز بهره گرفته می شود. دوربین های مداربسته مورد استفاده در صنعت، بر خط تولید محصول نظارت می کنند.
cctv

تیم فنی و فروش شرکت اماده پاسخگویی و مشاوره میباشد. در زیر برخی از سوالات پرکاربرد آورده شده است. شما هر زمان میتوانید مشاوره فنی ما را داشته باشید.

 • منظور از سیستم ( دی وی آر DVR ) چیست؟

  ( دی وی آر ) در واقع سیستم ضبط کننده دیجیتالی تصویر است که از یک یا دو هارد با ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره سازی تصاویراستفاده می کند و بیش از ۲۰۰۰ ساعت تصویر را به صورت فشرده ضبط می کند علاوه بر این تمامی قابلیت های سو ئیچر، کواد و مالتی پلکسر را به صورت یکجا دارد و ازطریق منوی مربوطه می توان سیستم را برای شرایط مختلف برنامه ریزی کرد.

 • چرا تصویر دوربین ها در روز شفاف است اما در شب کیفیت پایینی دارد ؟

  تقریبا تمامی دوربین های مدار بسته این مشکل را دارند که در طول روز یا هنگامی که نور محیط زیاد است به خوبی تصویر برداری می کنند اما زمانی که نور محیط کم می شود یا هنگام شب ، تصویر دوربین تار شده و کیفیت آن افت می کند . برای حل این مشکل بهتر است که فوکوس دوربین را کمتر کنیم این نوع تنظیم باعث می شود تا تصویر دوربین هنگام شب یا در نور کم از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و کمتر افت کند . البته این مشکل در دوربین های با فوکوس اتوماتیک وجود ندارد، در این دوربین ها دیافراگم دوربین با کاهش نور ، باز تر می شود تا نور بیشتری به دوربین وارد شود و تصویر مناسب تری ارائه شود .

 • برای کابل کشی دوربین مدار بسته از چه نوع کابلی باید استفاده شود ؟

  برای سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP باید از کابل شبکه مانند Cat5 , Cat5e , Cat6 و … استفاده شود . برای سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ از کابل کواکسیال برای کابل کشی استفاده می شود . رایج ترین آنها کابل RG59 است . برای کابل کشی سیستم های AHD , HD-TVI , HD-CVI , HD-SDI و سایر سیستم های HD نیز از کابل کواکسیال استفاده می شود .

operator
تماس با خط ویژه